Projekty

Czy można mieć od nas coś za darmo? A to ciekawe!

Od 2016 roku wszystkie nasze działania gminne są realizowane w oparciu o możliwości jakie daje Unia Europejska i Regionalne Programy Operacyjne. Dzięki nim ta nowa forma opieki – znana doskonale i ceniona na zachodzie Europy – wkracza do naszego kraju umożliwiając osobom niesamodzielnym korzystanie z naszego wsparcia bezpłatnie lub z bardzo niewielką dopłatą. Warto zatem sprawdzać na naszej stronie, czy w danej chwili nie prowadzimy projektu unijnego dla mieszkańców Twojej gminy, a jeśli tak – jakie zasady są wpisane w projekt. 

Tutaj na bieżąco pokazywać będziemy aktualnie prowadzone projekty z odnośnikiem do stron, na której znajdziecie dokładne ich opisy. Zawsze też możecie zadzwonić do nas i zapytać o aktualny projekt. 

Czy mogę postarać się o dofinansowanie usług teleopieki z opieki społecznej? 

Mimo długiego działania na rynku nadal w Polsce jest to trudne, ale nie jest niewykonalne. Są już gminy, które finansują teleopiekę w ramach swojego pakietu usług. Zatem zapytaj w swojej gminie czy świadczą taką pomoc. My zajmiemy się resztą. 

Sprawdź, czy nie mamy bezpłatnego wsparcia dla Ciebie!

Badania w kierunku demencji dla mieszkańców śląska - podwykonawstwo

Zapraszamy do projektu Stowarzyszenia EBI Association, w którym bezpłatnie dla klienta wykonujemy badanie przesiewowe w kierunku demencji (np. choroby Alzheimera).

Strona stowarzyszenia

Formularz zgłoszenia do EBI

W ochronie życia i zdrowia – projekt dla 300 osób powyżej 65 roku życia z subregionu zachodniego woj. śląskiego.

Teleopieka, poradnictwo psychologiczne, telemedycyna kardiologiczna, diabetologiczna. Więcej na stronie www.zaopiekowana.pl/woziz

W ochronie życia i zdrowia – projekt dla 300 osób powyżej 65 roku życia z Częstochowy oraz powiatów częstochowskiego i kłobuckiego.

eleopieka, poradnictwo psychologiczne, telemedycyna kardiologiczna, diabetologiczna. Więcej na stronie www.zaopiekowana.pl/woziz-czestochowa 

KORPUS WSPARCIA SENIORA - Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rok 2022 - zakończono

Jesteśmy gotowi do realizacji ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej programu Korpus Wsparcia Seniora – Moduł II – Poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększanie dostępu do „opieki na odległość” poprzez zakup tzw. opasek bezpieczeństwa wraz z systemem obsługi. (Czytaj o programie na stronie MRiPS)

Jak większość z Państwa już wie, jesteśmy liderem na rynku opieki zdalnej Seniora realizując wsparcie skoordynowanej opieki senioralnej. W naszej ofercie teleopieki znajdą państwo tak opiekę typu SOS (tylko obsługa alarmów zdrowotnych), jak i – a może przede wszystkim – opiekę psychologiczną, gerontologiczną, a także usługi zdalnej terapii zajęciowej.

Dla Państwa Gminy przygotujemy ofertę najlepszej usługi wsparcia seniorów. Chętnie też połączymy wraz z Wami Moduł II programu z Modułem I – to także już realizujemy w naszej pracy od 6 lat.

Jeśli są Państwo zainteresowani nasza ofertą – zapraszamy do kontaktu. Z nami Wasi mieszkańcy będą zaopiekowani na najwyższym poziomie! tel. 324407840/ mail: teleopieka@opiekanova.pl 

nasze projekty

SOS dla Seniora – projekt dla 300 osób powyżej 60 roku życia z Jastrzębia-Zdroju - zakończony

Teleopieka, poradnictwo psychologiczne, wsparcie aktywizujące w domu, zajęcia klubu seniora. Więcej na stronie www.ebi.org.pl/sos 

Zadziałaj!

  • Czy twój senior wymaga coraz częstszej pomocy we własnym domu?
  • Czy zauważam spadek jej/jego samodzielności i aktywności życiowej?
  • Czy zdarzały się już pierwsze drobne wypadki, osłabnięcia, ataki, przy których szybkość interwencji jest znacząca dla życia lub zdrowia?
Zamów Teleopiekę