Nasze akcje społeczne

Nasz NZOZ OPIEKANOVA jest odpowiedzialny społecznie. Stąd od czasu do czasu prowadzimy akcje społeczne dotyczące ważnych dla naszych pracowników i pacjentów tematów. W akcjach poza nami biorą udział nasi wolontariusze, uczniowie szkół, czasem także osoby znane i lubiane. Zawsze cieszy nas, gdy dołączacie do naszych akcji, tym bardziej, że wiemy, że mogą zmienić świat na lepszy.

Zobacz nasze akcje na Facebooku

Akcja społeczna PSYCHOLOG – ZAUFAJ i DAJ SOBIE POMÓC

Akcję realizujemy wraz ze Stowarzyszeniem „EBI Association” po to, by przekonać mieszkańców Miasta Jastrzębia-Zdroju i okolic do wizyt u psychologa. Od lat obserwujemy, szczególnie u starszych roczników, jak bardzo trudno im podczas odczuwaniu niechcianych emocji zdobyć się na odwagę, by po pomoc poprosić specjalistę – psychologa lub psychiatrę. Boimy się ich, wstydzimy, obawiamy, że inni […]

Dowiedz się więcej

Wciąż tacy sami, czyli #wciaztacysami

To nasza najnowsza akcja, w której chcemy udowodnić, że kończąc 60, 70, 80 czy 90 rok życia może być ono nadal piękne i aktywnie spędzane. I że nadal jesteśmy w tym wieku piękni!

Poprosiliśmy naszych podopiecznych, by pokazali innym seniorom, że to, jak postrzegają nas inni zależy od tego, jak postrzegamy się sami. Jeśli damy sobie szansę i uwierzymy w siebie – wiele jeszcze może się zdarzyć.

Zobaczcie naszych pięknych Seniorów i dołączajcie do nas na Instagramie robiąc zdjęcia pięknych seniorów z hasztagiem #wciaztacysami i #stillthesame

Dowiedz się więcej

SREBRNI – kolejny numer

Po raz kolejny – na Waszą prośbę – stworzyliśmy SREBRNYCH – czyli naszą bezpłatną gazetę dla Seniorów.
Przeczytajcie, co mamy dla Was tym razem.

Kolejny numer od grudnia cieszy naszych seniorów. Dystrybuujemy gazetę do wszystkich naszych podopiecznych, do zaprzyjaźnionych klubów seniora, uniwersytetów III wieku, domów seniora.

Dowiedz się więcej

Zbadaj się z OPIEKANOVA

Od początku wakacji pokazujemy się w parkach, na rynkach czy w innych miejscach w województwie śląskim, by pokazać Seniorom nasze usługi społeczne i medyczne. Mieszkańcy wielu miast i gmin mieli możliwość poznać się z nami, sprawdzić ciśnienie, poziom cukru we krwi, sprawdzić prace swojego serca dzięki zdalnemu EKG i skonsultować wyniki z kardiologiem. Mogli także zgłosić się na naszych stoiskach po poradę psychologiczną.

Poza badaniami nasi ratownicy medyczni przeprowadzali także szkolenia pierwszej pomocy, z których chętnie korzystali i młodzi i starsi.

Dowiedz się więcej

SREBRNI

Srebrni to bezpłatna gazeta dla naszych seniorów – podopiecznych teleopieki. Ale to także czasopismo, które dystrybuujemy do Klubów seniora.

Piszemy je zespołowo – nasi pracownicy z podopiecznymi. I bardzo nam się to podoba.

Podopieczni dzielą się w SREBRNYCH swoimi wspomnieniami, przepisami, opowieściami. My dodajemy wiele interesujących artykułów. Są tu także zadania i łamigłówki. Podopieczne poprosiły o horoskop, zatem i ten się znalazł.

Staramy się, by w kolejnych numerach pojawiła się także nasza młodzież z artykułami dla seniorów oraz może znajdziemy też pierwszych reklamodawców, dzięki którym wielkość gazety i jej nakład mogłyby się zwiększyć. Trzymajcie kciuki.

Gazeta oczywiście jest pisana powiększoną czcionką.

Dowiedz się więcej

Zadziałaj!

  • Czy twój senior wymaga coraz częstszej pomocy we własnym domu?
  • Czy zauważam spadek jej/jego samodzielności i aktywności życiowej?
  • Czy zdarzały się już pierwsze drobne wypadki, osłabnięcia, ataki, przy których szybkość interwencji jest znacząca dla życia lub zdrowia?
Zamów Teleopiekę

Dla naszych podopiecznych uruchomiliśmy komórkę medyczną – NZOZ OPIEKANOVA. Komórka medyczna prowadzi dla Państwa usługi medyczne, rehabilitacyjne i terapię psychologiczna.

Nr wpisu do rejestru podmiotów leczniczych: 000000228952.